Studiuj z nami
NOWY TRANSPORT
od października 2023 ulepszony plan studiów
W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • ryzyko
  • ryzyko3

Kurs wybieralny realizowany na semestrze II studiów II stopnia.

W trakcie kursu pomożemy Ci zidentyfikować ryzyka charakterystyczne dla poszczególnych gałęzi transportu. Poznasz różne metody analizy ryzyka i nauczysz się ich praktycznego zastosowania w procesach decyzyjnych związanych z organizacją transportu. Dzięki zajęciom prowadzonym przez specjalistów z różnych gałęzi transportu, poznasz specyfikę zagrożeń i metod zarządzania ryzykiem występujących w różnych systemach transportowych. Wykłady prowadzone w formie dyskusji i analizy przypadków pozwolą Ci lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia. Analizy przygotowywane w ramach projektu potwierdzą nabyte umiejętności, ale umożliwią Ci również rozpoznanie trudności i wymagań związanych z przygotowaniem wartościowej oceny ryzyka i jej wykorzystania w procesach decyzyjnych menedżerów.

Prowadzący zajęcia: dr hab. Agnieszka Tubis, prof. Uczelni; dr inż. Franciszek Restel; dr inż. Emilia Skupień; dr inż. Tomasz Kisiel; mgr inż. Mateusz Rydlewski; mgr inż. Szymon Haładyn

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • gry1
  • gry2
  • gry_dysp_kolej_1

Kurs wybieralny realizowany na semestrze III studiów II stopnia.

Dzięki uczestnictwu w kursie zapoznasz się z zadaniami i metodami działalności bieżącej służb dyspozytorskich, uzyskasz wiedzę o warunkach pracy dyspozytury i możliwościach jej poprawy, wraz z ich weryfikacją oraz zapoznasz się z warunkami działań grupowych w sytuacjach wysokiego poziomu stresu. W trakcie zajęć będziesz kierować ruchem tramwajów na odcinku jednotorowym z mijankami, wcielisz się w rolę nadzoru ruchu i wyznaczysz objazdy tramwajom ze względu na zatrzymanie spowodowane awarią infrastruktury, będziesz także zarządzać ruchem na fragmencie linii kolejowej.

Prowadzący zajęcia: mgr inż. Szymon Haładyn

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • historia1
  • historia2
  • historia3

Kurs realizowany na semestrze I studiów I stopnia.

W wyniku zajęć zorientujesz się w uwarunkowaniach historycznych i stanie obecnym oraz historycznych trendach rozwojowych transportu, w tym w niekonwencjonalnych systemach transportu. Zabierzemy się w podróż w czasie. Dowiesz się o tym, jakie były początki kolei, co sprawiło, że kolej znalazła rację bytu. Dowiesz się dlaczego kolej była tak ważna dla rewolucji przemysłowej. Poopowiadamy o bogatej historii kolei i tramwajów na Dolnym Śląsku, powiemy też o historii kolei żelaznej w Polsce. Opowiemy Ci historię kolei wąskotorowych Europy Środkowo-Wschodniej, o rozwoju kolei dużych prędkości, rekordach prędkości w transporcie szynowym. Dowiesz się jakie skutki przyniosła polityka likwidacji połączeń kolejowych i tramwajowych w Stanach Zjednoczonych. Zabierzemy Cię w podróż do obiektów świadczących o historii transportu na Dolnym Śląsku. Nakreślimy Ci czym jest służba w transporcie, poznasz jej tradycję. Opowiemy o umundurowaniu, związkach służby w transporcie z patriotyzmem i o starszeństwie służby w kontekście rozwoju techniki. Wreszcie przedstawimy Ci to, jak transformacja gospodarcza wpłynęła na postrzeganie tradycji służby.

Prowadzący zajęcia: dr inż. Franciszek J. Restel

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • infra1
  • infra3
  • infra2

Kurs realizowany na semestrze II studiów I stopnia.

Dzięki kursowi zdobędziesz wiedzę dotyczącą budowy linii kolejowej. Dowiesz się czym jest zygzakowanie sieci trakcyjnej, czym skrajnia, czym przechyłka, czym przyspieszenie niezrównoważone, czym są wychlapy, co to jest przęsło naprężania. Odpowiemy na pytania jak działa rozjazd kolejowy, jak klasyfikować linie kolejowe. Powiemy Ci jakie promienie łuków występują na liniach kolejowych i jakie pochylenia mogą występować na kolei. Będziesz potrafić zdefiniować odstęp, szlak, odcinek linii kolejowej. Dowiesz się jak łączy się szyny, jak wykonuje się podbudowę torowiska, jakie są rodzaje szyn. Przekażemy Ci wiedzę z zakresu zasilania sieci trakcyjnej. Dowiesz się jakie napięcie zasila pojazdy szynowe, jakie są elementy budowy sieci zasilającej.

Prowadzący zajęcia: dr inż. Franciszek J. Restel

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • inteligentne_sys_trn_kolej_3
  • inteligentne_sys_trn_kolej_1
  • inteligentne_sys_trn_kolej_2

Kurs wybieralny realizowany na semestrze II studiów II stopnia.

W ramach kursu omówione zostaną inteligentne systemy w transporcie kolejowym. Będą to między innymi: prognozy czasów przejazdu, dynamiczne prowadzenie ruchu, wykorzystanie aplikacji mobilnych do planowania podróży oraz dynamiczna informacja pasażerska. W ramach seminarium omówisz implementację i działanie określonego systemu w wybranej przez siebie lokalizacji.

Prowadzący zajęcia:

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • intermodal1
  • intermodal2

Kurs realizowany na semestrze I studiów II stopnia.

Ten przedmiot dotyczy prawdopodobnie najbardziej zaawansowanej formy transportowania ładunków w systemach logistycznych. W ramach wykładu otrzymasz wiedzę, dzięki której realizacja najbardziej złożonych transportów z najodleglejszych zakątków świata nie będzie stanowiła dla Ciebie problemu. Nauczysz się wszystkiego związanego z wymaganiami technicznymi, konosamentami, ustalaniem warunków Incoterms, ustalaniem stawek przewozowych i operacyjnych.

Prowadzący zajęcia: dr inż. Mateusz Zając

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • ladunkoznawstwo1

Kurs realizowany na semestrze VI studiów I stopnia.

To przedmiot, na którym poznasz technologie specjalizowane w transporcie ładunków, nie tylko w transporcie drogowym, ale również w kolejowym, lotniczym i morskim. Dowiesz się jak przechowywać wybrane rodzaje ładunków, jak się przygotować do przewozu, jak zabezpieczyć ładunek, jaką należy mieć dokumentację w trakcie transportu. Omówimy specjalizowany transport od przewozu mleka po transportowanie najcięższych i największych ładunków.

Prowadzący zajęcia: dr inż. Mateusz Zając

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium

Kurs realizowany na semestrze I studiów II stopnia.

Kurs składa się z 15 godzin wykładu oraz 30 godzin zajęć laboratoryjnych. Wykład prowadzony jest w formie prezentacji multimedialnej przedstawiającej zarówno metodykę, metody modelowania jak i ich odniesienie do procesów transportowych, które studenci znają z rzeczywistości. W ramach części zadań laboratoryjnych studenci wykorzystują pozyskaną wiedzę do modelowania zadanych przypadków procesów, w drugiej części spotkań – ich zadaniem jest: pomiar, określenie metody modelowania, opracowanie i badanie modelu rzeczywistego procesu transportowego, który samodzielnie wybiorą. Zadania zaplanowane są w taki sposób, aby przygotować studentów m.in. do: samodzielnej identyfikacji granic procesu transportowego, zmiennych wejściowych i wyjściowych w procesie, właściwych metod modelowania i wnioskowania na podstawie badania modelu w celu realizacji zadanego celu modelowania.

Prowadząca zajęcia: dr inż. Anna Jodejko-Pietruczuk

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • niekonwencjonalne1
  • niekonwencjonalne2
  • niekonwencjonalne3

Kurs realizowany na semestrze VII studiów I stopnia.

Poznasz niekonwencjonalne sztywnotorowe środki transportu, w tym: koleje linowe, koleje podwieszane i zębate, koleje jednoszynowe, autobusy prowadzone, koleje pneumatyczne, koleje poduszkowe, urządzenia o ruchu ciągłym. Uzyskasz wiedzę z zakresu celowości i warunków stosowania systemów niekonwencjonalnych.

Prowadzący zajęcia: dr inż. Franciszek J. Restel

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium

Kurs wybieralny realizowany na semestrze I studiów II stopnia.

Procesy transportowe są integralną częścią systemów logistycznych, które funkcjonują w różnych typach przedsiębiorstw. Celem tego przedmiotu jest przedstawienie studentom procesów transportowych jako kluczowego elementu funkcjonujących sieci logistycznych. W związku z tym w ramach wykładów poznasz nie tylko modelowe podejście do organizacji procesów transportowych, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązania stosowane obecnie w przedsiębiorstwach będących uczestnikami łańcuchów dostaw. Dzięki doświadczeniu konsultingowemu prowadzących poznasz bieżące wyzwania, przed którymi stają obecnie koordynatorzy transportu oraz dyrektorzy logistyki w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych. W ramach zajęć projektowych sam wystąpisz w roli konsultanta, który zaprojektuje system obsługi transportowej w wybranym przedsiębiorstwie. Na zajęciach kierujemy się maksymą: Nie sztuka wyprodukować – sztuka dostarczyć na czas.

Prowadzący zajęcia: dr hab. Agnieszka Tubis; prof. uczelni, mgr inż. Mateusz Rydlewski

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • pir1
  • pir2
  • pir3

Kurs realizowany na semestrze VI studiów I stopnia.

Dzięki kursowi nabędziesz i uporządkujesz wiedzę w zakresie podstaw inżynierii ruchu i sterowania w systemach transportowych. Poznasz urządzenia i techniki sterowania ruchem kolejowym. Przybliżymy Ci sygnalizację kolejową – poznasz wskazania semaforów oraz reguły prowadzenia ruchu na liniach kolejowych i w stacjach. Powiemy Ci o różnych metodach prowadzenia ruchu na liniach kolejowych. Na zajęciach praktycznych będziesz miał okazję wczuć się w rolę pracownika nastawni na dużej stacji kolejowej.

Prowadzący zajęcia: dr inż. Franciszek J. Restel, mgr inż. Łukasz Wolniewicz

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • proc3
  • proc2
  • proc1

Kurs realizowany na semestrze VII.

W trakcie trwania zajęć zastosujesz wiedzę uzyskaną na innych kursach (Środki transportu, Infrastruktura transportu, Teoria ruchu pojazdów, Podstawy inżynierii ruchu, Ekonomika transportu).

Uzyskasz wiedzę na temat tego czym jest proces transportowy, co się na niego składa. Dowiesz się od czego zależny jest czas przejazdu pojazdu na zadanym odcinku trasy, jakie ograniczenia narzuca tabor i infrastruktura, jakie czynniki mogą wpływać na zakłócenie realizacji rozkładu i jak przewidywać ich wpływ. Dowiesz się, jak w harmonogramie eksploatacji systemu uwzględnić zależności pomiędzy zadaniami przewozowymi. Poznasz sposoby budowy rozkładu jazdy i wcielisz się w rolę jego konstruktora. Powiemy Ci na czym polega obiegowanie pojazdów.

Prowadzący zajęcia: dr inż. Franciszek J. Restel, mgr inż. Szymon Haładyn

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • spedycja1
  • spedycja3
  • spedycja2

Kurs realizowany na semestrze V studiów I stopnia.

Posiądziesz wiedzę na temat prawa transportowego, przepisów regulujących dostęp do runku transportu towarów oraz reguł handlowych obowiązujących w transporcie międzynarodowym. Zdobędziesz również wiedzę z zakresu obsługi celnej towarów. W trakcie trwania zajęć dowiesz się jak wygląda organizacja transportu kolejowego w Polsce, jakie istnieją regulacje dotyczące wzajemnego użytkowania wagonów towarowych w przewozach międzynarodowych, przedstawimy Ci warunki dopuszczenia wagonów prywatnych do przewozów towarowych. Dowiesz się o przepisach regulujących międzynarodowe przewozy koleją oraz o taryfach w konwencji COTIF/CIM i o umowie SMGS. Pozyskasz wiedzę o zakresid odpowiedzialności kolei za przewóz ładunków, odszkodowaniach, obowiązkach nadawcy i odbiorcy ładunku, dowiesz się jakie są zadania spedytora przy realizacji przewozu ładunków koleją, czym zajmuje się obsługa ładunków specjalnych. Poznasz dokumenty przewozowe w międzynarodowej komunikacji kolejowej oraz nauczsz się jak obliczyć oraz opłacać należności w transporcie kolejowym.

Prowadzący zajęcia: dr inż. Franciszek J. Restel, mgr inż. Łukasz Wolniewicz

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • srodki2
  • srodki3
  • srodki1

Kurs realizowany na semestrze IV studiów I stopnia.

W trakcie kursu poznasz podstawy budowy pojazdów szynowych. Dowiesz się jakimi zasadami kierują się konstruktorzy pojazdów szynowych, jak powstaje dokumentacja konstrukcyjna. Następnie omawiamy budowę torów kolejowych, rodzaje podkładów, szyn, zasady ich układania. Kolejny etap to układy biegowe pojazdów szynowych oraz budowa wózków zwrotnych wagonów towarowych i pasażerskich. Kolejne wykłady dotyczą: urządzeń cięgłowo-zderznych, hamulców kolejowych, budowy pojazdów trakcyjnych, budowy nadwozi wagonów towarowych i osobowych. W amach kursu odwiedzisz tereny kolejowe, w tym lokomotywownię.

Prowadzący zajęcia: dr inż. Stanisław Kwaśniowski

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • srk2
  • srk3
  • srk1

Kurs wybieralny realizowany na semestrze III studiów II stopnia.

Dzięki kursowi zapoznanasz się z różnymi rozwiązaniami urządzeń sterowania ruchem kolejowym (zalety, wady, koszty, problemy eksploatacyjne). Poznasz podstawy projektowania urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Nabędziesz umiejętności posługiwania się przepisami i instrukcjami kolejowymi.

Prowadzący zajęcia: dr inż. Franciszek J. Restel

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • st1

Kurs realizowany na semestrze I studiów I stopnia.

W trakcie kursu dowiesz się czym jest system transportowy, z czego się składa i jaki ma to związek z praktycznym podejściem do kreowania polityki transportowej. Po tych zajęciach będziesz wiedzieć dlaczego dana gałąź transportowa działa w ten a nie inny sposób, z czego wynikają aktualne i przyszłe uwarunkowania techniczne, a także zrozumiesz, jakie znaczenie ma ekologia w projektowaniu systemu transportowego. Teoria podana w możliwie najbardziej praktyczny sposób.

Prowadzący zajęcia: dr inż. Mateusz Zając

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • systemy_trn1
  • systemy_trn2
  • systemy_trn3

Kurs realizowany na semestrze II studiów II stopnia.

W trakcie kursu poznasz zasady działania i organizacji systemów transportu kolejowego. Dowiesz się jakie są prawne uwarunkowania funkcjonowania transportu kolejowego, poznasz podstawowe informacje z zakresu systemu transportu kolejowego i podstawy inżynierii ruchu kolejowego. Nakreślimy Ci proces konstrukcji rozkładu jazdy oraz problem obiegowania pojazdów. Uzyskasz wiedzę z zakresu problemu harmonogramowania drużyn pociągowych. Dowiesz się jak zamówić trasę pociągu. Powiemy Ci, jak zaprojektować rewitalizację linii kolejowej.

Prowadzący zajęcia: dr inż. Franciszek J. Restel

W
wykład
S
seminarium
C
ćwiczenia
P
projekt
L
laboratorium
  • trp2
  • trp1
  • trp3

Kurs realizowany na semestrze V studiów I stopnia.

W trakcie kursu poznasz istotę ruchu pojazdu jako bryły materialnej, ruch ten opisuje II zasada dynamiki Newtona. Kanwą wykładu jest równanie, które poznałeś już w szkole podstawowej na zajęciach fizyki. Teraz to zagadnienie rozpatrzysz dokładniej, zapoznasz się z równaniem ruchu oraz jego składnikami, a więc poznasz szczegółowo zagadnienia oporów ruchu pojazdów samochodowych i szynowych, poznasz charakterystyki napędowe pojazdów z napędami spalinowymi i elektrycznymi, poznasz charakterystyki hamulców, a na końcu dowiesz się jak praktycznie symuluje się ruch różnych pojazdów. Ostatni wykład z tego kursu jest poświęcony bezpieczeństwu ruchu pojazdów na łukach dróg. W ramach projektowania wykonasz projekt dotyczący przejazdu pociągu na zadanej trasie, dowiesz się ile zajmuje przejazd oraz ile energii zużywa pociąg w zależności od reżimu jazdy.

Prowadzący zajęcia: dr inż. Stanisław Kwaśniowski, mgr inż. Szymon Haładyn

Nowa siatka zajęć na studiach I stopnia

Przygotowaliśmy nową siatkę zajęć dla kierunku Transport. Jest to największa reorganizacja planu zajęć od czasów pojawienia się Transportu na Politechnice Wrocławskiej.

Nowa siatka zajęć jest efektem analizy setek ankiet wypełnianych po obronie, dziesiątek ankiet wypełnionych przez absolwentów Transportu, którzy od kilku lat są już na rynku pracy oraz wyników ankiet przeprowadzonych na grupie studiujących. Odbywaliśmy dziesiątki rozmów z pracodawcami, dzięki którym mogliśmy wypracować sylwetkę najbardziej pożądanego absolwenta kierunku Transport.

W programie studiów pojawiły się 22 całkiem nowe kursy obejmujące swoją tematyką takie obszary jak: kwestie ochrony klimatu w Transporcie, programowanie, budowa baz danych, systemy nadzorowania procesów transportowych w przedsiębiorstwach, systemy informacji przestrzennych, wykorzystywanie kognitywistyki w procesie szkolenia personelu z branży Transportu czy projektowanie elementów infrastruktury transportowej.

Nowa siatka to także zmiany w obecnie istniejących kursach, w tym m.in.:

  • poszerzenie oferty kursów o 14 nowych bloków kursów wybieralnych (do 15), w ramach których studenci sami będą mogli wybierać zajęcia z tych obszarów, które interesują ich najbardziej,
  • zmniejszenie liczby godzin zajęć z: mechaniki klasycznej, wytrzymałości materiałów, zapisu konstrukcji, materiałoznawstwa czy metrologii,
  • zastąpienie chemii ogólnej przez kursy poruszające tematykę chemii w transporcie i emisyjności środków transportu,
  • zwiększenie liczby godzin zajęć ze spedycji, inżynierii ruchu i obsługi oprogramowania wspierającego systemy transportowe (PTV Vissum, PTV Vissim),
  • zmianie cześci form zajęć z termodynamiki, podstaw logistyki i mechaniki płynów,
  • wcześniejszemu pojawianiu się kursów o tematyce stricte transportowej, np. przesunięcie zajęć z inżynierii ruchu z semestru V na semestry III i IV czy z procesów transportowych z semestru VII na semestr V,
  • zmiany w istniejących kursach celem dostosowania ich do współczesnych realiów i potrzeb rynku pracy, np. poszerzenie tematyki kursu z ekonomiki transportu o elementy rachunku kosztów, zmiana kursu z ładunkoznawstwa w kurs szerszy, traktujący o technologii procesów ładunkowych,
  • aktualizacja listy kursów kończących się egzaminami.

Nie moglibyśmy wdrożyć nowej siatki zajęć, gdyby nie rozbudowa bazy dydaktycznej o nowoczesne oprogramowanie i sprzęt, w tym: pełnokabinowy symulator kabiny maszynisty, okulary wirtualnej rzeczywistości, programy PTV Vissum, PTV Vissim, WMS i ERP.


Legenda

wykład ćwiczenia laboratorium projekt seminarium inne formy
Cyfra w kole oznacza liczbę godzin zajęć w semestrze w ramach danej formy zajęciowej.
Egzaminem kończyć się może wyłącznie wykład. Pozostałe formy zajęciowe (oraz wykład, gdy brak jest oznaczenia "egzamin", kończą się zaliczeniem, np. kolokwium czy oddaniem pracy semestralnej).
Kolorem zielonym oznaczone są nowe kursy, których dotychczas w siatce Transportu nie było.
Poniżej przedstawiamy Wam listę kursów kierunkowych, w trakcie których poznacie specjalistyczną wiedzę z zakresu inżynierii transportu.
SEMESTR I
Systemy transportowe
30
Historia transportu
30
SEMESTR II
BLOK KURSÓW: wybierz 1 z 2
Transport w miastach
30
Zagrożenia zewnętrzne w transporcie
30
Środki transportu I
egzamin
30
15
Infrastruktura transportu
egzamin
30
30
SEMESTR III
Środki transportu II
egzamin
30
15
Inżynieria ruchu I
egzamin
30
15
BLOK KURSÓW: wybierz 1 z 2
Emisyjność środków transportu
15
Chemia w transporcie
15
SEMESTR IV
BLOK KURSÓW: wybierz 1 z 2
Teoria ruchu pojazdów
30
15
15
Dynamika i drgania w środkach transportu
30
15
15
BLOK KURSÓW: wybierz 1 z 2
Podstawy zarządzania
15
Transport w gospodarce
15
Spedycja I
15
15
Inżynieria ruchu II
egzamin
30
30
Podstawy logistyki
30
30
SEMESTR V
BLOK KURSÓW: wybierz 2 z 4
Systemy przeładunku
15
15
Ubezpieczenia transportowe
15
15
Systemy transportu bliskiego i wewn.
15
15
Centra logistyczne
15
15
BLOK KURSÓW: wybierz 1 z 2
MES w analizie środków transportu
15
30
Bezpieczeństwo bierne w środkach transportu
15
30
Komputerowe wspieranie systemów transportowych I
30
Spedycja II
30
15
Procesy transportowe
egzamin
30
15
SEMESTR VI
BLOK KURSÓW: wybierz 1 z 2
Systemy WMS i ERP
30
Systemy informacji i bazy danych przestrzennych (GIS)
30
Komputerowe wspieranie systemów transportowych II
30
Zastosowanie kognitywistyki w transporcie
30
15
Zarządzanie zasobami ludzkimi w transporcie
15
15
Projektowanie elementów infrastruktury transportowej
egzamin
30
30
SEMESTR VII
BLOK KURSÓW: wybierz 1 z 2
Niekonwencjonalne systemy transportowe
30
Systemy telematyki w transporcie
30
BLOK KURSÓW: wybierz 2 z 3
Aspekty środowiskowe w transporcie
15
15
Koszty zewnętrzne transportu
15
15
Opakowania transportowe
15
15
BLOK KURSÓW: wybierz 1 z 2
Podstawy eksploatacji technicznej
30
15
15
Eksploatacja środków transportu
30
15
15
Ekonomika i rachunek kosztów w transporcie
30
15
Technologia procesów ładunkowych
30
15

Co słychać na Transporcie?

 

Skontaktuj się z nami
transport@pwr.edu.pl

dr hab. inż. Artur Kierzkowski, prof. uczelni
71 320 38 17
opiekun kierunku, transport lotniczy
dr hab. Agnieszka Tubis, prof. uczelni
71 320 43 01
transport drogowy, logistyka
dr inż. Franciszek J. Restel
71 320 28 17
transport kolejowy
dr inż. Emilia Skupień
71 320 26 67
transport wodny
dr hab. inż. Sylwia Werbińska-Wojciechowska, prof. uczelni
71 320 34 27
eksploatacja systemów transportowych
dr inż. Anna Jodejko-Pietruczuk
71 320 28 17
modelowanie procesów transportowych i logistycznych