{gallery}kursy/log/cal{/gallery}
Kurs realizowany na semestrze VI studiów I stopnia.
Dzięki kursowi poznasz sposoby rozwiązywania zadań logistycznych i transportowych przy wykorzystaniu narzędzi do przeprowadzania symulacji komputerowej takich jak oprogramowanie Flexsim. Podczas zajęć poruszane są następujące zagadnienia:
Podstawowe zagadnienia w modelowaniu obiektowym, wprowadzenie do programu Flexsim.
Programowanie podstawowych funkcji logicznych, tabele globalne, etykiety danych.
Programowanie kinematyki obiektów.
Budowa modelu symulacyjnego wybranego procesu logistycznego (np. model magazynu, proces zarządzania zapasami, model terminalu kontenerowego).
Analiza wrażliwości modelu.
Interpretacja uzyskanych wyników, podjęcie decyzji, rozwiązanie postawionego problemu.
Prowadzący zajęcia: dr inż. Marcin Plewa
{gallery}kursy/drogi/ladunkoznawstwo{/gallery}
Kurs realizowany na semestrze VI studiów I stopnia.
To przedmiot, na którym poznasz technologie specjalizowane w transporcie ładunków, nie tylko w transporcie drogowym, ale również w kolejowym, lotniczym i morskim. Dowiesz się jak przechowywać wybrane rodzaje ładunków, jak się przygotować do przewozu, jak zabezpieczyć ładunek, jaką należy mieć dokumentację w trakcie transportu. Omówimy specjalizowany transport od przewozu mleka po transportowanie najcięższych i największych ładunków.
Prowadzący zajęcia: dr inż. Mateusz Zając
Kurs wybieralny realizowany na semestrze I studiów II stopnia.
Procesy transportowe są integralną częścią systemów logistycznych, które funkcjonują w różnych typach przedsiębiorstw. Celem tego przedmiotu jest przedstawienie studentom procesów transportowych jako kluczowego elementu funkcjonujących sieci logistycznych. W związku z tym w ramach wykładów poznasz nie tylko modelowe podejście do organizacji procesów transportowych, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązania stosowane obecnie w przedsiębiorstwach będących uczestnikami łańcuchów dostaw. Dzięki doświadczeniu konsultingowemu prowadzących poznasz bieżące wyzwania, przed którymi stają obecnie koordynatorzy transportu oraz dyrektorzy logistyki w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych. W ramach zajęć projektowych sam wystąpisz w roli konsultanta, który zaprojektuje system obsługi transportowej w wybranym przedsiębiorstwie. Na zajęciach kierujemy się maksymą: Nie sztuka wyprodukować – sztuka dostarczyć na czas.
Prowadzący zajęcia: dr hab. Agnieszka Tubis; prof. uczelni, mgr inż. Mateusz Rydlewski
{gallery}kursy/log/pl{/gallery}
Kurs realizowany na semestrze IV studiów I stopnia.
Na podstawach logistyki można się dowiedzieć dlaczego centra logistyczne są szkieletem działania transportu, w którym sprawnie działają systemy automatycznej identyfikacji jak kody kreskowe czy RFID, pozwalające identyfikować jednostki ładunkowe i pojazdy. Zaś pozycję pojazdu, stan ładunku i godzinę pracy kierowcy w każdej chwili są dostępne na tablicy synoptycznej. Przed egzaminem w lutym przestanie być tajemnicą e-podpis, dokumenty celne, faktury, karnety TIR w systemie EDI.
Prowadzący zajęcia: dr inż. Paweł Zając
{gallery}kursy/log/pstw{/gallery}
Kurs realizowany na semestrze I studiów II stopnia.
Transport wewnętrzny w magazynie jest jednoznacznie kojarzony z wózkiem widłowym, choć na zajęciach mówi się o układnicach, suwnicach. Zaprojektować – oznacza optymalnie dla danych warunków dobrać sprzęt i systemy: automatycznej identyfikacji oraz WMS – oczywiście uwzględniając koszty. Powstający w ramach zajęć projektowych projekt daje możliwość zweryfikować wiadomości teoretyczne, własne doświadczenie z kompletnym, pod klucz systemem transportowo-magazynowym.
Prowadzący zajęcia: dr inż. Paweł Zając
{gallery}kursy/drogi/st{/gallery}
Kurs realizowany na semestrze I studiów I stopnia.
W trakcie kursu dowiesz się czym jest system transportowy, z czego się składa i jaki ma to związek z praktycznym podejściem do kreowania polityki transportowej. Po tych zajęciach będziesz wiedzieć dlaczego dana gałąź transportowa działa w ten a nie inny sposób, z czego wynikają aktualne i przyszłe uwarunkowania techniczne, a także zrozumiesz, jakie znaczenie ma ekologia w projektowaniu systemu transportowego. Teoria podana w możliwie najbardziej praktyczny sposób.
Prowadzący zajęcia: dr inż. Mateusz Zając